Terapia alkoholizmu

Terapia uzależnienia od alkoholu

Terapia uzależnienia od alkoholu nie jest łatwe, ale jeśli się chce walczyć z uzależnieniem i trafi się na odpowiednich specjalistów, którzy potrafią pomóc, jest oczywiście możliwe. Odwyk alkoholowy jest dużym wyzwaniem, któremu pomożemy Ci sprostać. Od wielu lat z dużymi sukcesami zajmuję się pomocą osobom, które chorują na tą przebiegłą i wyniszczającą chorobę alkoholową. Moi współpracownicy, profesjonaliści, którzy reprezentują prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu Castel to osoby zaangażowane w swoją pracę, doświadczeni lekarze i psychoterapeuci.

Nasze dwa prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu (w Ustroniu i Wiśle) oferują dwa rodzaje terapii: terapia alkoholizmu na terapii niestacjonarnej oraz na bardziej zaawansowanej terapii zamkniętej, w której skład wchodzą między innymi takie metody jak detoks alkoholowy.

Ośrodek odwykowy dla alkoholików Życiowa Przystań

Odwyk alkoholowy – Terapia stacjonarna

Terapia alkoholika to proces, do którego należy dobrać adekwatny rodzaj terapii. Terapia stacjonarna jest najskuteczniejszą formą terapii uzależnień. Stacjonarna terapia uzależnienia od alkoholu w Ośrodku Castel trwa 28-40 dni w zależności od tego jak bardzo zaawansowana jest choroba alkoholowa. W poszczególnych przypadkach terapia stacjonarna uwzględnia kilkudniowy detoks alkoholowy.

Nasze prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu zapewniają wszystkim pacjentom fachową opiekę i wsparcie w walce z uzależnieniem. Całość terapii stacjonarnej składa się na kompleksowy odwyk alkoholowy dostosowany do specyfiki jaką charakteryzuje się dana choroba alkoholowa. Terapią zajmuje się wykwalifikowana kadra lekarzy, terapeutów i psychologów. Termin przyjęcia do ośrodka i czas pobytu w ośrodku ustalany jest na pierwszej wstępnej wizycie.

Jak wygląda terapia alkoholizmu w naszym ośrodku:

  • W dniu przyjęcia do naszego ośrodka odbywa się wizyta lekarska u internisty.
  • Jeśli występuje taka konieczność pacjent jest również konsultowany przez lekarza psychiatrę.
  • Jeśli jest to konieczne, a pacjent cierpi na objawy zespołu odstawienia pacjent jest kierowany na detoks alkoholowy, który trwa kilka dni.
  • Na zlecenie lekarza, jeśli jest to konieczne, wykonywane są diagnostyczne badania laboratoryjne.
  • Zajęcia terapeutyczne odbywają się w dwóch blokach – pierwszy poranny (8:00-12:30) i drugim popołudniowym (14:00- 17:00) podzielony przerwą na obiad. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu zapewnia pełne wyżywienie.
  • Dodatkowo każdy z pacjentów uczestniczy w zajęciach indywidualnych.
  • Niedziela jest dniem odwiedzin. Rodziny i osoby wspierające mogą odwiedzać pacjentów w określonych przez ośrodek godzinach.
  • Każdy pacjent podejmujący terapie uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku może skorzystać bezpłatnie z jednej sesji rodzinnej.

Terapia niestacjonarna

Proces jakim jest terapia alkoholika na terapii niestacjonarnej polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Terapia prowadzona jest przez ośrodki odwykowe dla alkoholików ale pacjent nie przebywa zały czas na terenie ośrodka. Częstotliwość spotkań jest uzgadniana wspólnie na pierwszym, wstępnym spotkaniu.Terapia niestacjonarna pomaga zrozumieć na czym polega choroba alkoholowa i związane z nią mechanizmy działania. Terapia alkoholizmu w formie terapii niestacjonarnej niesie także pomoc w utrzymaniu trwałej abstynencji, dzięki której można się cieszyć pełnią życia w trzeźwości.

Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś się dowiedzieć więcej o tym co oferuje nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu to zapraszam do kontakt ze mną