Leczenie uzależnienia od hazardu

 

Leczenie uzależnienia od hazardu. Życiowa Przystań to najlepsza klinika oferująca skuteczne I sprawdzone wyjście z patologicznego hazardu. Wygraj zdrowie, często terapia uzależnienia od hazardu jest konieczna. Dzięki niej jest możliwe trwałe pozbycie się tego uporczywego problemu.

O uzależnieniu “od grania” możemy mówić, wtedy gdy uprawianie hazardu staje się najważniejsze w życiu człowieka i zaczyna dominować w jego myślach. Zachowanie osoby uzależnionej od hazardu powoduje problemy, zarówno te finansowe, jak i rodzinne.  Mechanizmy uzależnienia są bardzo podobne do tych u osób uzależnionych od alkoholu. W chwili zaprzestania grania pojawiają się objawy odstawienia, czyli drastycznego pogorszenia samopoczucia i chęć tzw. odegrania się.

Podobnie jak w przypadku uzależnienia od alkoholu czy narkotyków, potencjalnie każdy kto gra, może mieć uzależnienie od hazardu.

Terapia uzależnienia od hazardu

Największą i najbardziej zagrożoną grupą docelową są mężczyźni (samotni, kawalerowie, wdowcy) po 30, którzy mieszkają w dużych miastach. U kobiet sytuacja jest nieco inna, zostają patologicznymi hazardzistami w wieku około 50 lat. Ponad 75% uzależnionych od hazardu mają skłonności do zażywania alkoholu i narkotyków.

Finalnym bodźcem by się uzależnić to ogromna wygrana lub złe doświadczenia życiowe / zawodowe lub sercowe.

Leczenie uzależnienia od hazardu nie polega tylko na abstynencji do kasyna – ponad 49% przebadanych pacjentów wykazują bardzo silną depresję a 2% z nich chciało popełnić samobójstwo.

Test czy jesteś uzależniony od hazardu

Istnieje łatwy test na sprawdzenie czy potrzebujesz pomocy. Odpowiedź, szczerze czy w okresie ostatniego roku czułeś:

  • silną potrzebę lub poczucie przymusu hazardowego grania,
  • subiektywne przekonanie o istnieniu trudności w kontrolowaniu zachowań związanych z hazardowym graniem, tj. upośledzenie kontroli nad powstrzymywaniem się od gry oraz nad długością czasu poświęcanego na hazard,
  • występowanie niepokoju, rozdrażnienia lub gorszego samopoczucia przy próbach przerwania czy ograniczania grania oraz ustępowania tych stanów z chwilą powrotu do gry,
  • spędzanie coraz większej ilości czasu na graniu w celu uzyskania zadowolenia lub dobrego samopoczucia, które poprzednio uzyskiwane były w krótszym czasie,
  • postępujące zaniedbywanie alternatywnych źródeł przyjemności lub dotychczasowych zainteresowań na rzecz grania,
  • kontynuowanie hazardowego grania pomimo szkodliwych następstw (fizycznych, psychicznych i społecznych), o których wiadomo, że mają związek z hazardem.

Te wszystkie przesłanki świadczą o tym, że możemy mieć uzależnie od hazardu.

Jak wygląda skuteczne leczenie uzależnienia od hazardu ?

 

Jeśli czujesz, że masz problem zadzwoń i umów się na wizytę z naszym terapeutą. Terapia polega na indywidualnych spotkaniach z terapeutą. Częstotliwość spotkań jest uzgadniana wspólnie na pierwszym, wstępnym spotkaniu.

phone-icon

tel.: +48 609 504 509