Leczenie uzależnienia od narkotyków

narkomania

leczenie-narkomanii

Ośrodek odwykowy  Castel od wielu lat z dużymi sukcesami zajmuje się pomocą osobom, które są uzależnione od narkotyków i dopalaczy.

Pomagamy osobom mającym problem z marihuaną, amfetaminą, LSD, extasy oraz z coraz to bardziej popularnymi dopalaczami. W naszym ośrodku dostępne są dwa rodzaje leczenia uzależnienia od narkotyków – terapia niestacjonarna i zamknięta terapia w jednym z naszych dwóch ośrodków w Ustroniu lub w Wiśle.

Terapia stacjonarna to złożony proces leczenia, który w poszczególnych przypadkach obejmuje detoks narkotykowy. Pierwszym etapem, zarówno terapii niestacjonarnej i stacjonarnej jest wstępna rozmowa z terapeutą i wybór najlepszej formy leczenia.

Czym jest detoks narkotykowy i jak wygląda terapia?

Detoks narkotykowy polega na odtruciu organizmu człowieka uzależnionego. Detoks można zacząć wdrażać pod warunkiem przeprowadzenia wcześniej odpowiedniego wywiadu lekarskiego dzięki któremu można uniknąć wielu nieprzyjemnych komplikacji podczas terapii. Detoksykacja to jedna z wielu bardzo skutecznych metod w leczeniu uzależnienia narkomanii, nie inwazyjna i bezpieczna (pod okiem profesjonalnych specjalistów) terapia wyleczenia się z miękkich jak i twardych narkotyków.

Detoks narkotykowy – objawy uzależnienia od narkotyków

Najczęstszymi objawami odstawienia narkotyków jest drżenie rąk, pocenie się, wzrost ciśnienia, a także bóle somatyczne – dlatego tak ważnym elementem wyjścia z nałogu jest odpowiednie przystąpienie do wywiadu lekarskiego i skrupulatne ale kompulsywne wdrażanie detoksykacji organizmu.

W naszym prywatnym ośrodku oferujemy Państwu dwa rodzaje terapii – stacjonarna i niestacjonarna. Obie metody leczenia cechują się bardzo pozytywnymi wynikami leczenia.

Odwyk narkotykowy – Terapia stacjonarna

 

Terapia stacjonarna jest niezwykle skuteczną metodą leczenia narkomanii. Stacjonarne leczenie uzależnienia od narkotyków i dopalaczy w Ośrodku odwykowym Castel trwa w zależności od stadium zaawansowania choroby i jest dłuższe niż leczenie alkoholizmu. Jest to spowodowane dłuższym czasem jaki jest potrzebny na całkowite odtrucie organizmu.

Nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną opiekę i wsparcie w walce z uzależnieniem od narkotyków. Odwyk narkotykowy odbywa się pod opieką wykwalifikowanego grona lekarzy, psychologów oraz terapeutów. Termin przyjęcia i okres leczenia w ośrodku oraz wszelkie kwestie organizacyjne ustalane są na pierwszym spotkaniu wstępnym.

Narkomania wymaga leczenia. Poniżej znajduje się opis tego jak wygląda odwyk narkotykowy w naszym ośrodku:

  • Pobyt w ośrodku rozpoczyna się od wizyty pacjenta u internisty.
  • Konsultacja z lekarzem psychiatrą odbywa się tylko wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba.
  • Detoks narkotykowy jest stosowany przypadku objawu u pacjentów zespołu odstawienia. (Detoks narkotykowy trwa kilka dni)
  • W razie konieczności wykonywane są również diagnostyczne badania laboratoryjne
  • Bloki zajęć terapeutycznych:
  • Blok I – poranny (8:00-12:30)
  • Blok II – popołudniowy (14:00- 17:00) w czasie którego jest przerwa obiadowa (nasz ośrodek odwykowy zapewnia pacjentom wyżywienie)
  • Pacjenci, którzy podejmują u nas leczenie mogą również skorzystać z jednej darmowej rodzinnej sesji.
  • Leczenie obejmuje także indywidualne zajęcia dla każdego pacjenta
  • W Niedzielę, po wcześniejszym określeniu godzin, rodziny i bliskie osoby mogą odwiedzać pacjentów

Leczenie uzależnienia od narkotyków posiada kilka celów. Pierwszym z nich jest pomoc w zrozumieniu swojej choroby oraz jej mechanizmów działania. Kolejnym celem jest pomoc w całkowitym zaprzestaniu substancji narkotyzujących.

 

Terapia niestacjonarna

 

Forma terapii niestacjonarnej skupia się na spotkaniach z terapeutą, które mają charakter indywidualny. Pierwsze spotkanie z pacjentem pozwala określić częstotliwość kolejnych spotkań.

Pamiętaj uzalenienie od narkotyków można pokonać.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu uzyskania szczegółowych informacji.

telefon-ikonka

tel.: +48 609 504 509